DüzköyEkonomiFoto GaleriManşetSon Dakika

YAYLA ŞENLİĞİ

Düzköy Yayla Şenliği vatandaşların yoğun ilgisi ile birlikte yapıldı. 
Düzköy Yayla Şenliğine Düzköy Belediye Başkanı Salih Bakal, Düzköy Kaymakamı Çağlayan Aydın, Düzköy’e bağlı Belde Belediye Başkanları ve Köy Muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Şenliğin açılış konuşmasında Düzköy Belediye Başkanı Salih Bakal Yaylalar, Karadeniz kültürü içerisinde çok önemli bir yere sahiptir. Bu anlamda Düzköy halkını yaylalardan ayrı düşünmek, aile yaşantısını, geçim kaynaklarını yaylalardan ayrı düşünmenin imkanı yoktur. Binlerce yıllık tarihimizde yerleşik hayatla birlikte bir tarafımız hep yaylaya bağlı olarak yaşadık. Bizler de bu toprakların insanı olarak bize yakışan bir şekilde bu şenliği düzenlemek istedik. Amacımız, Düzköy Yaylasının turizm merkezi olma yolundaki hedefine katkı sağlamak, Düzköy’ümüzü tüm dünyaya tanıtmak ve gerek burada doğup büyümüş ve diğer şehirlere göç etmiş vatandaşlarımızın, gerekse komşu illerde yaşayan ancak uzun süredir görüşme fırsatı bulamamış vatandaşlarımızın bir araya gelerek dostluklarını güçlendirmesine katkı sağlamak olduğunu söyleyerek Düzköy Yaylasında yapmış oldukları hizmetlerde katkı sağlayanlara ve bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 
Düzköy Kaymakamı Çağlayan Aydın ise yaptığı konuşmada organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından şenliğe katılan sanatçılar binlerce vatandaşı doyasıya eğlendirdi.

 

Comment here