DÜZKÖY İLÇESİ VE BAĞLI KÖYLERİ KALKINDIRMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ -
$ DOLAR → Alış: 4,08 / Satış: 4,09
€ EURO → Alış: 5,02 / Satış: 5,04

HAÇKALI BABA ANMA TÖRENLERİ

HAÇKALI BABA ANMA TÖRENLERİ
  • 29.08.2014
  • 23 kez okundu

HAÇKALI BABA ANMA TÖRENLERİ

Düzköy Belediyesi ,Trabzon Belediyesi ve Müftülüğün ortaklaşa düzenledikleri Haçkalı Baba’yı Anma Merasimi yapıldı.
Bu yıl 15.si yapılan anma törenine Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon belediye başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Düzköy Kaymakamı Çağlayan Aydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan anma törenlerinde Trabzon Belediyesi Mehter takımının verdiği konser büyük beğeni topladı.

Anma töreninin açılışında bir konuşma yapan Düzköy Belediye Başkanı Salih Bakal, Bizler Haçkalı Hoca Babaya olan vefa duygularımızı gösterebilmek ve onu tüm dünyaya anlatabilmek amacıyla bu yıl 15. sini düzenlediğimiz bu organizasyonu bir gelenek haline getirmek istedik.
Ancak Haçkalı Hoca Baba’yı anma merasiminin anlamlı hale gelebilmesi için Haçkalı Hoca’nın kişiliği, hayatı ve ahlakından da istifade etmemiz lazımdır.
Bu merasimin kendi muhasebemizi yapmak açısından ayrıca önemli bir fırsat olduğunu düşünmemiz lazım. Bu vesileyle hatalarımızı düzeltebilirsek o zaman Haçkalı Hoca’nın ruhunu gerçek anlamda şad etmiş olacağımıza inanıyorum dedi. Ayrıca Bu yıl 15. sı düzenlenen Hackalı Hoca’yı anma törenlerine verdiği katkılardan dolayı Başkan Gümrükçüoğlu’na ve törenin hazırlanmasında katkısı olanlara teşekkür ederek , tüm vatandaşların Ramazan’ı Şeriflerini tebrik etti.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise konuşmasında katılımlarından ötürü davetlilere teşekkür etti.

Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu ise insanlar arasında dayanışma, birliktelik ve yardımlaşmayı artıran manevi merasimleri düzenleyen kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Davetlilere pilav ve ayran ikramının da yapıldığı anma törenlerde Tasavvuf Musikisinin güçlü sesi Mustafa Demirci’nin bir konser verdi. Birbirinden güzel ilahiler okuyan Demirci izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Etiketler:

YAYLA ŞENLİĞİ
Düzköy Yayla Şenliği vatandaşların yoğun ilgisi ile birlikte yapıldı. Düzköy Yayla Şenliğine Düzköy Belediye Başkanı Salih Bakal, Düzköy Kaymakamı Çağlayan Aydın,...
TRABZON DÜZKÖY İLÇESİ ve BAĞLI KÖYLERİ KÜLTÜR DERNEĞİ
TRABZON DÜZKÖY İLÇESİ ve BAĞLI KÖYLERİ KÜLTÜR DERNEĞİ Her yıl Ramazanın ikinci cumartesi günü GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ yine bu yılda...
BU HİZMET DİĞER SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA DERS OLSUN
2006 YILI GÖZ SAĞLIĞI TARAMASI BU HİZMET DİĞER SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA DERS OLSUN Trabzon İli Düzköy İlçesi ve Bağlı Köyleri...
GÖZ SAĞLIĞI TARAMASI İLE İLGİLİ BASIN VE TEŞEKKÜR BERATLARI
GÖZ SAĞLIĞI TARAMASI İLE İLGİLİ BASIN VE TEŞEKKÜR BERATLARI
DÜZKÖY İLÇESİ ÇİĞDEMLİ KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULUNA HİZMET
Dernek,Trabzon’un Düzköy ilçesine bağlı Çiğdemli köyü ilköğretim okulunu boyadı ve okuldaki tüm öğrencileri özel okul forması ile giydirdi . Okula yeni...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 TÜMÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ